Admonter

ADMONTER, PRODUKTY S DLOUHOU ŽIVOTNOSTÍ 

PROGRESE JE KLÍČEM… 

Admonter vznikl více než před čtyřmi desítkami let. Někdo by možná mohl namítnout před stovkami let. Okolí městečka Admont je dobře zalesněné a dřevo tu bylo zpracováváno od nepaměti. Od roku 1874 zde bylo dřevo zpracováváno na průmyslové bázi.  Stift Admont Holzindustrie (zkráceně STIA) zde působí od roku 1972.

Admonter je komerční činnost spojená s místním Benediktinským opatstvím. Vyrábíme přírodní dřevěné podlahy, biodesky a schodiště. Tyto výrobky si na trhu se dřevem udělaly své vlastní místo a značka Admonter se rozběhla do světa. Tento název Admonter je potvrzení o tom, odkud jsme a stejně tak velkým závazekem. Zaručuje, že veškerá naše výroba je prováděna u nás ve STIA, což zajišťuje vysokou kvalitu našich výrobků a zároveň blahobyt regionu. Pomáháme udržet naživu a rozrůstat řemesla, která se předávala z generace na generaci a dnes se vyvíjí dále. Dlouhodobá filozofie Benediktinského společenství zahrnuje ekonomické i ekologické hodnoty. Naši zákazníci mají jistotu, že všechny naše výrobky podléhají PEFC certifikaci – veškeré dřevo, které zpracováváme, pochází z udržitelného lesního hospodářství.

FAKTA A ČÍSLA

Společnost založena: 1972

Majitel: Benediktinerstift Admont

Představenstvo: Dr. Johann Pichler, MBA Gerhard Eckhart

Prokuristé: Ing. Harald Cimzar, BSc

Zaměstnanci: ca. 280 

Obrat: 58 Mil. Eur (2018)

Produkty: Velký důraz je kladen na jednotlivé desky a zpracování jednotlivých desek za použití eko procesů, kdy výchozím produktem je dřevo.

Značka: Admonter (přírodní podlahy a přírodní dřevěné panely)

Trhy: Podíl vyvážených produktů Admonter je 70 %, primární trhy: Rakousko, Německo, Itálie, Švýcarsko

Zákaznická základna: velkoobchody; architekti a designéři